اداره کل ثبت احوال آذربایجان شرقی| » برگزاری گردهمایی مدیران کل سازمان ثبت احوال کشور
امروز: دوشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۱

اخبار

برگزاری گردهمایی مدیران کل سازمان ثبت احوال کشور
گردهمایی مدیران کل ستادی و استانی سازمان ثبت احوال کشور به منظورارزیابی عملکرد سال 95و تبیین برنامه های راهبردی سازمان در سال 96 برگزار شد.
همایش کشوری ثبت احوال

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، آخرین گردهمایی دو روزه مدیران کل ستادی و استانی ثبت احوال در۱۷ و ۱۸ اسفند ماه سال جاری به منظور ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۵و تبیین برنامه های راهبردی سازمان در سال ۹۶ با حضور رییس، معاونین، مشاورین و مدیران کل ستادی و استانی به مدت دو روز برگزار شد.

رییس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه تمامی مدیران ثبت احوال انسان هایی متدین، خدوم، پرتلاش، شایسته و باانگیزه ای هستند که هدفشان تحصیل رضایت مردم و خداوند است تصریح کرد: مدیران آگاهی دارند که شأن یک مدیر ایجاد یک تحول مثبت در مجموعه خود است.

حمید درخشان نیا تاکید کرد: اگر تحول، مدیریت شود نتیجه ی آن افزایش بهره وری و عدم مدیریت در تحول، هرج و مرج و نهایتاً افت در عملکرد را به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه برای ایجاد تحول مثبت نیازمند مدیریت هستیم تا بهره وری را افزایش دهیم، گفت: امروز کشور یک برنامه تحول بهره وری در سطح کلان نظام و ملی دارد و این تحول و افزایش بهره وری تمرکزش بر روی دستگاه های اجرایی کشور است.

رییس سازمان ثبت احوال کشور اظهار کرد: در گذشته مدیران تلاش کردند و زحمت کشیدند تا سازمان را به توسعه، رشد و بهره وری هرچه بالاتر برسانند که حاصل آن تغییر در ماهیت سازمان و تبدیل آن از حالت کاملا سنتی به سازمانی الکترونیکی است.

درخشان نیا تصریح کرد: ما ناچاریم با سرعتی که در رشد،توسعه و پیشرفت الکترونیکی وجود دارد همسو شویم و اگر از این قضیه عقب بمانیم تمام دستاوردها دچار اختلال می شوند.

وی گفت: امروز برنامه هایی منجمله بحث کاربردی کردن کارت هوشمند ملی و صدور ۶۵ میلیون کارت برای آحاد جامعه در سازمان وجود دارد که اگر نتوانیم از کارت هوشمند در زمان درست بهره برداری کنیم همه ی زحمات ما برباد خواهد رفت.

رییس سازمان ثبت احوال کشور افزود: از جمله برنامه های کلانی که در سازمان وجود دارد بحث پژوهش است که بسیار برای آن اهمیت قائل هستیم و باید در حوزه های مختلف از جمله اصلاح قانون ثبت احوال تلاش کنیم تا متناسب با وضعیت جدید سازمان (الکترونیکی شدن) قانون داشته باشیم و بر مبنای قانون حرکت کنیم تا بتوانیم مسیر را درست برویم.

درخشان نیا گفت: با توجه به اینکه دیدگاه سازمان ارتباط نزدیک رییس و معاونین با مدیران است انتظار می رود مدیران مسائل و مشکلات را سریعاً منتقل کنند.

وی همچنین با اشاره به مصوباتی که روز قبل در کمیته ها شد تاکید کرد:این مصوبات در برنامه ها لحاظ تا برای تحقق آنها اقدام شود.

رییس سازمان ثبت احوال کشور همچنین بر اجرای به موقع برنامه اجرایی سال ۹۶ اشاره و تاکید کرد: مدیران جهت صرفه جویی در هزینه ها بجای سفر از ویدیو کنفرانس استفاده کنند.

درخشان نیا همچنین در خصوص انتخابات گفت: بر اساس مصوبه ی ستاد انتخابات کشور اعلام تعداد واجدین شرایط فقط از سوی این ستاد است و بر همکاری مدیران کل استان ها برای محقق شدن این مهم تاکید کرد.

وی با اشاره به همدلی، وحدت، همسویی و برادری که در نگاه سازمان وجود دارد گفت: تصمیمات به صورت مشارکتی گرفته می شود اما بعد از اعلام تصمیم بر مطالبه ی نتایج بسیار مصمم هستیم.

رییس سازمان ثبت احوال کشور همچنین خواستار مستند سازی همایش ها شد تا این همایش با همایش های قبلی مقایسه تا همایش های بعدی با کیفیت بهتری برگزار شود.

معاون وزیر کشور همچنین با تشکر از فعالیت مدیران و همکاران و برتر شدن در جشنواره شهید رجایی گفت: امیدوارم با تلاش همکاران سال آینده نیز در این جشنواره برتر شویم.

درخشان نیا با بیان اینکه بایستی از ظرفیتهای موجود بیشترین استفاده و نیروی انسانی را سازماندهی کنیم و درجهت بهبود بهره وری تلاش کنیم گفت: بایستی با توجه به نیازها ی نیروی انسانی از ابزار تشویق استفاده کرد.

وی همچنین بر آموزش نیروها، به روز کردن سطح آگاهی آنها در حوزه تخصصی و ایجاد تعلق سازمانی تاکید کرد و گفت: تکریم به همکار موجب افزایش انگیزه در کارکنان و در نهایت تکریم ارباب رجوع می شود.

رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: مدیران حتماً دستورالعمل ها و بخش نامه ها را به منظور صرفه جویی رعایت و در جهت تحقق درآمدها تلاش کنند.

درخشان نیا همچنین تلاش درجهت ثبت به موقع وقایع حیاتی، تسهیل در امر خدمت رسانی، ارائه نظر به دستورالعمل ها و برطرف کردن مشکلات آنها و نظارت مستمر بر دفاتر پیشخوان را از مدیران کل خواستار شد.

وی نظارت بر ثبت نام تا صدور کارت هوشمند ملی، اعلام آمار درست، صحیح و به موقع جمعیت، استمرار برگزاری شورای راهبری جمعیت، ارتباط نزدیک با حراست، بازرسی، گزینش و آموزش های حضوری و مجازی را از مدیران خواستار شد.

همچنین در این گردهمایی دو کارگروه تشکیل شد و دبیر کارگروه ها ی مربوطه گزارش های کارگروه ها را ارائه و در ادامه معاونین سازمان نیز به ارائه سیاستها و نقطه نظرات خود در حوزه کاری مربوطه پرداختند.

همچنین پرسش و پاسخی بین مدیران کل و معاونین نیز انجام شد.

شایان ذکر است، در این گردهمایی دکتر خاکی از اساتید دانشگاه در خصوص مدیریت بهره وری در زمان، سخنرانی و مطالبی بیان کرد.

تصاویر مرتبط

برچسب ها:
۱۳۹۵/۱۲/۱۸