اداره کل ثبت احوال آذربایجان شرقی| » صدور ماهیانه ۲/۵ میلیون کارت هوشمند ملی در صورت تامین بدنه کارت خام .
امروز: شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰

اخبار

صدور ماهیانه ۲/۵ میلیون کارت هوشمند ملی در صورت تامین بدنه کارت خام .
کارت هوشمند ملی

سخنگوی  سازمان  ثبت  احوال  از  برگزاری  جلسه  آینده  وزیر  کشور  و  رئیس سازمان  ثبت  احوال  با  رئیس  جمهور   خبر  داد  و  گفت  :  چنانچه   بدنه  کارت خام  در  اختیار سازمان ثبت احوال قرار گیرد ، ماهیانه   بالغ   بر ۲ میلیون   و ۵۰۰   هزار کارت  هوشمند   از سوی سازمان  ثبت احوال صادر  می شود  .
سیف الله ابوترابی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به جلسه آینده وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال با حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور اظهار کرد : با توجه به مکاتبات صورت گرفته ، قرار است هفته آینده جلسه ای با محوریت تامین بدنه کارت ملی برگزار شود .

وی تصریح کرد : در این جلسه قرار است گزارشی از مسئولان سازمان ثبت احوال در رابطه با فرآیند صدور کارت ملی در ماه های گذشته ارائه شود .

سخنگوی سازمان ثبت احوال ادامه داد : در این جلسه امیدواریم با عنایت ریاست جمهور تمهیداتی برای بدنه کارت ملی و همراهی بیشتر چاپخانه دولتی فراهم شود و بتوانیم تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده ، کارت ملی تمامی متقاضیان صادر شود .

ابوترابی اضافه کرد : تقریبا ۶۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور، واجد شرایط دریافت  کارت  ملی  هوشمند  هستند  که  تاکنون  ۵۷  میلیون  و  ۹۸۹  هزار و ۴۱۵  نفر از هموطنان از طریق ایستگاه های متفاوت ، مراحل تکمیل ثبت نام کارت ملی هوشمند را انجام داده اند و جمعیتی کمتر از ۵  میلیون نفر ، هنوز مراحل تکمیل ثبت نام را انجام نداده اند .  به طور میانگین ماهانه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر حسب نیاز به کارت هوشمند یا رسید کارت هوشمند به واحدهای اجرایی مراجعه می کنند .

وی گفت : از این جمعیت بیش از ۵۷ میلیونی ، برای ۴۷ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۵۶۳ نفر کارت ملی هوشمند صادر شده است و در چاپخانه دولتی تا امروز نزدیک به ۳ میلیون کارت صادر کردند و به شرکت تراشه گذار واگذار کردند که این شرکت هم تا دیروز یک میلیون و ۲۱۹ هزار و ۸۱۲ کارت تولید داخل را به ما ارائه دادند که کارتها را صادر کردیم .

ابوترابی ادامه داد : حدال ۱۰ تا ۱۵ میلیون کارت خام برای صدور کارت ملی هوشمند نیاز است و چنانچه بدنه کارت خام در اختیار سازمان ثبت احوال قرار گیرد ، ماهیانه بالغ بر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار کارت هوشمند از سوی سازمان ثبت احوال صادر میشود

وی گفت : در صورت تامین بدنه کارت هوشمند در یک بازه زمانی مشخص تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری ، تمام کارتهای ملی صادر می شود و در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت .
صرفا  ۲۰۰ تا ۳۰۰  کارت  ملی  هوشمند در هر هفته  صادر  می شود  .

محدودیت  صدور  کارت  هوشمند  ملی  به دلیل عدم  تولیدکارت خام در چاپخانه دولتی  است .

 

تصاویر مرتبط

برچسب ها:
۱۳۹۹/۰۵/۲۵