اداره کل ثبت احوال آذربایجان شرقی| » هفته بسیج
امروز: دوشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۰

اخبار

هفته بسیج
هفته بسیج

سازمان  بسیج  یکی از  نیرو‌های پنجگانه  سپاه پاسداران  انقلاب اسلامی  ایران   به شمار می‌رود که  گردآوری  ،  مدیریت  و  سازماندهی  نیرو‌های  داوطلب  مردمی  را در راستای اهداف سازمانی  ، بر عهده دارد .
این نیرو که با نام‌های سازمان بسیج مستضعفین یا نیروی مقاومت بسیج هم شناخته می‌شود در ۵ آذر ۱۳۵۸ به فرمان حضرت امام  خمینی ( ره )  تشکیل شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در دی ۱۳۵۹ قانوناً رسمیت پیدا کرد و به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تعلق گرفت.

حضرت امام خمینی  ( ره ) در مورد بسیج فرمایشات و بیانات فراوانی فرموده اند .  ایشان فرمودند  :

بسیج  شجره  طیبه  و  درخت  تناور  و  پر  ثمری   است  که  شکوفه‌های   آن  بوی بهار  وصل  و  طراوت   یقین   حدیث   عشق   می‌دهد  .   بسیج  مدرسه  عشق  و  مکتب شاهدان  و  شهیدان  گمنامی  است  که  پیروانش  بر  گلدسته‌های  رفیع آن ، اذان شهادت و رشادت سرداده اند.
بسیج  میقات  پابرهنگان  و  معراج  اندیشه  پاک  اسلامی  است  که  تربیت  یافتگان آن ،  نام  و  نشان  در  گمنامی  و  بی  نشانی  گرفته اند  .  بسیج  لشکر  مخلص خداست که  دفتر  تشکل آن  را  که  همه  مجاهدان  از  اولین  تا  آخرین  امضاء  نموده اند .
من  همواره  به  خلوص  و  صفای   بسیجیان   غبطه   می‌خورم  و  از  خدا  می خواهم تا  با  بسیجیانم  محشور  گرداند  ،  چرا که  در  این  دنیا   افتخارم  این  است  که خود   بسیجی ام…  .   هر حکمی از احکام اسلامی ، اهمیتی دارد که بی توجهی به آن ، اجرای احکام دیگر را نیز با مشکل روبه رو می‌سازد . در این میان ، بی توجهی  به احکامی که جنبه اجتماعی دارند  ،   بیش از احکام دیگر ، نابسامانی پدید می‌آورد .
اسلام ، روش جلوگیری از نابسامانی‌های اجتماعی را امر به معروف و نهی از منکر می‌داند.    قرآن کریم  و احادیث معصومان به صراحت بر این فریضه الهی تأکید می‌کنند و فراموشی آن را آفتی می‌دانند که سلامت دین و دنیا را به خطر می‌اندازد و جامعه را به فساد می‌کشاند .
یکی از وظایف مهم و دقیق بسیج ، امر به معروف و نهی از منکر است .  بسیج به عنوان نیرویی مردمی ،  وظیفه دارد با هرگونه فساد و انحراف اجتماعی برخورد کند  .

بیانات مقام معظم رهبری در خصوص هفته بسیج :

با اعتماد و توکل بر خداوند دانا و توانا می توانید در همه مسائل عمومی کشور و ملت اثر بخش و مشکل گشا باشید .

عزیزان قدردان جایگاه خود باشید و بدانید که با همت بلند و در پرتو خردمندی و درست اندیشی و با اعتماد و توکل بر خداوند دانا و توانا می توانید در همه مسائل عمومی کشور و ملت اثر بخش و مشکل گشا باشید ، این تجربه چند دهه ملت ایران است   .

 

 

روابط عمومی ثبت احوال آذربایجان شرقی

تصاویر مرتبط

برچسب ها: