اداره کل ثبت احوال آذربایجان شرقی| » انا اعطیناک الکوثر ، فصل لربک و انحر . ان شانئک هوالابتر .
امروز: دوشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۱

اخبار

انا اعطیناک الکوثر ، فصل لربک و انحر . ان شانئک هوالابتر .

ای محمد (ص) به تو ” کوثر” عطا کردیم . پس برای پروردگارت نماز بگزار و شتر قربانی کن . همانا ، دشمن کینه توز تو همو ” ابتر” است !
برترین زنان عالم چهار نفرند : مریم ، آسیه ، خدیجه و فاطمه ( س ) . ارج و قرب حضرت فاطمه (س) به قدری است که سرور تمام زنان عالم لقب میگیرد . حتی برتر از آن سه نفر زنی که در دنیا از ایشان به برترین زنان دنیا نام برده میشود .
” پیامبر اسلام دست فاطمه را می‌بوسد ” . چنین رفتاری چشم را به عظمت شگفت فاطمه (س) می‌گشاید و بالاخره چنین رفتاری از جانب پیغمبر به همه انسانها می‌آموزد که از عادات و اوهام تاریخی و سنتی نجات یابند ، به مرد می آموزد که از تخت جبروت و جباریت خشن و فرعونیش در برابر زن فرود آید و به زن اشاره می‌کند که از پستی و حقارت قدیم و جدیدش که تنها ملعبه زندگی باشد ، به قله بلند شکوه و حشمت انسانی فراز آید . این است که پیغمبر ، نه تنها به نشانه محبت پدری ، بلکه همچون یک “وظیفه” ، یک “مأموریت خطیر” از فاطمه تجلیل می‌کند و این چنین نیز با او سخن می‌گوید :
الله از خشنودیت خشنود می‌شود و از خشمت به خشم می آید . خشنودی فاطمه خشنودی من است ، خشم او خشم من ، هرکه دخترم فاطمه را دوست بدارد مرا دوست دارد و هرکه فاطمه را خشنود سازد مرا خشنود ساخته است و هرکه فاطمه را خشمگین کند مرا خشمگین کرده است . فاطمه پاره‌ای از تن من است ، هرکه او را بیازارد مرا آزرده است و هرکه مرا بیازارد خدا را آزرده است .
(( فاطمه فاطمه است ))
شهادت حضرت فاطمه (س) بر عموم شیعیان جهان تسلیت باد .

روابط عمومی ثبت احوال آذربایجان شرقی

تصاویر مرتبط

برچسب ها: