اداره کل ثبت احوال آذربایجان شرقی| » گرامی باد  یاد و خاطره دولتمردان مردمی و مخلص نظام مقدس جمهوری اسلامی
امروز: سه شنبه, ۱۸ بهمن , ۱۴۰۱

اخبار

گرامی باد  یاد و خاطره دولتمردان مردمی و مخلص نظام مقدس جمهوری اسلامی

هفته دولت که با نام شهدای گرانقدر محمد علی رجایی رییس جمهوری و محمد جواد باهنر نخست وزیر کشورمان عجین شده ، فرصتی است برای شناخت تلاش های دولتمردانی که جان خود را برای اعتلای نظام فدای اسلام و ایران کردند .

در واقعه هشتم شهریور سال ۱۳۶۰، محمدعلی رجایی رئیس جمهوری محبوب و حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد باهنر نخست وزیر ، در انفجار دفتر نخست وزیری به درجه رفیع شهادت نائل آمدند .

با شنیدن خبر شهادت رجایی و باهنر، مردم به خیابان ها ریختند و ایران در سوگ رئیس جمهوری و نخست وزیر خود فرو رفت. با طلوع آفتاب روز نهم شهریور ماه سال ۱۳۶۰ مردم در مقابل مجلس تجمع کرده و با سردادن شعار «رجایی، رجایی راهت ادامه دارد» پیکر او و شهید باهنر را تا بهشت زهرا مشایعت کردند.

برای گرامیداشت خاطره این عزیزان هفته اول شهریور ماه به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.

اما هفته دولت، فرصتی است تا اندکی تامل کنیم و به آنچه درگذر شتابزده زمان پنهان مانده، نظر افکنیم. باید رنج و تلاش مسئولان متعهد کشور را ارج نهیم، خدمت های نادیدنی دولتمردان خدمتگزار و صاحب منصبان درد آشنا را سپاس گوییم و به همه تلاشگران و زحمتکشان نظام جمهوری اسلامی خسته نباشید بگوییم .

گرچه عمل قاطع و انقلابی حضرت امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب و ملت بزرگ ایران هرگونه ابتکار عمل را از دشمنان سلب کرد، اما کار به زعم استکبار جهانی هنوز به اتمام نرسیده بود و رجایی رئیس جمهوری اسلامی ایران و باهنر نخست وزیر کشورمان در روز هشتم شهریور ۱۳۶۰ در انفجار ساختمان نخست وزیری که به دست منافقین کوردل صورت گرفت، به مقام عالی شهادت دست یافتند .

 

 

روابط عمومی ثبت احوال آذربایجان شرقی

 

تصاویر مرتبط

برچسب ها: