اداره کل ثبت احوال آذربایجان شرقی| » چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مبارکباد – متن پیام حضرت امام خمینی (ره) در روز ۲۲ بهمن  سال   ۱۳۵۷  
امروز: جمعه, ۱۱ فروردین , ۱۴۰۲

اخبار

چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مبارکباد – متن پیام حضرت امام خمینی (ره) در روز ۲۲ بهمن  سال   ۱۳۵۷  

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت مسلمان و قهرمان و مبارز ایران ! در این لحظه حساس که به لطف خداوند تعالی مبارزات قهرمانانه شما سدهای استبداد و استعمار را یکی پس از دیگری می شکند و انقلاب اسلامی شما شکوفه ها و میوه های خود را آشکار می سازد ، لازم می دانم ضمن اظهار تشکر و قدردانی از یک یک شما برادران و خواهران چند نکته را یادآوری نمایم :

شما در جریان مبارزات گذشته رشد اسلامی و انقلابی خود را آشکار کرده اید و اکنون بیش از پیش لازم است که این رشد را به جهانیان نشان دهید تا جهانیان بدانند مردم مسلمان ایران می توانند بدون قیمومت این و آن ، راه سعادت خود را انتخاب نمایند .

لهذا از شما می خواهم که اولا مانع آشوب و هرج و مرج بشوید و نگذارید آشوبگران مغرض به عملیاتی از قبیل غارت ، آتش سوزی ، مجازات متهمان و از بین بردن آثار علمی و فنی و صنعتی و هنری و اتلاف اموال عمومی و خصوصی دست بزند . دشمن برای خراب کردن چهره نهضت از طریق نفوذ دادن افراد مفسد و مغرض در میان توده مسلمان دست به چنین کارها می زنند تا نهضت ما را ارتجاعی و وحشیانه قلمداد نمایند . من اکیدا اعلام می کنم که هر کس دست به چنین عملیاتی بزند از جامعه انقلابی ملت مطرود و در پیشگاه خداوند متعال مسئول است .

ثانیا توجه داشته باشید که انقلاب ما از نظر پیروزی بر دشمن هنوز به پایان نرسیده است . دشمن از انواع وسایل و دسائس بهره مند است و توطئه ها در کمین ماست . تنها هوشیاری و انضباط انقلابی و اطاعت از فرمانهای رهبری و دولت موقت اسلامی است که همه توطئه ها را نقش بر آب می سازد .

ثالثا افرادی از دشمن که به عنوان اسیر در اختیار شما قرار می گیرند هرگز مورد خشونت و آزار قرار ندهید . همچنان که سنت اسلامی است به اسیران محبت و مهربانی کنید و البته دولت اسلامی به موقع آنها را محاکمه و عدالت را در مورد آنها اجرا خواهد کرد .

از همه شما برادران و خواهران عزیزم می خواهم که با دولت موقت انقلابی اسلامی که وارث یک سلسله خرابی های دولتهای فاسد گذشته است همکاری نمائید تا به حول و قوه الهی هر چه زودتر با همکاری یکدیگر ایران اسلامی آباد و آزاد را مورد غبطه جهانیان بسازیم .

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

روح الله الموسوی الخمینی

۲۲/۱۱/۵۷

روابط عمومی و پایگاه مقاومت شهید جهان آراء ثبت احوال آذربایجان شرقی

تصاویر مرتبط

برچسب ها: