اداره کل ثبت احوال آذربایجان شرقی| » نشست خبری مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی
امروز: جمعه, ۱۱ فروردین , ۱۴۰۲

اخبار

نشست خبری مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی

 

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال آذربایجان شرقی روز پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ آقای حیرت انگیز مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی به مناسبت گرامی داشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اصحاب رسانه استان آذربایجان شرقی نشست خبری برگزار کردند .

در این نشست خبری که با حضور مسئولین خبرگزاری ایرنا ، تبریز بیدار و مهد تمدن حضور داشتند آقای حیرت انگیز ابتدا از حضور اصحاب رسانه در دفتر کار ایشان تشکرد کردند و  با تبریک دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و اعیاد ماه رجب و شعبان ،  خلاصه ای از عملکرد دوساله اداره کل ثبت احوال استان ارائه نمودند و در خصوص وقایع چهارگانه حیاتی در طول ده ماهه سالجاری  آمارهایی را بیان کردند .

در ادامه خبرنگاران رسانه های مذکور سئوالاتی را در خصوص چگونگی انتخاب نام و نامگذاری مطرح کردند و مواردی نیز در مورد نرخ رشد جمعیت در استان سوال کردند .

در خصوص سوالات اصحاب رسانه آقای حیرت انگیز بطور مشروح مطالبی را مطرح کردند و در مورد سوال بخصوص یکی از خبرنگاران مبنی بر ممنوعیت دادن نام ترکی ایشان افزدودند :

برای انتخاب و یا درخواست نامهای با ساختار و معنی مناسب و ترکی و مبتنی بر فرهنگ و آداب و رسوم داخل کشورمحدودیتی وجود ندارد .  چنانچه برای برخی از نامها که شاید در سامانه انتخاب نام سازمان ثبت احوال کشور وجود نداشته باشد ، مدارکی دال بر با معنی و ساختار مناسب بودن ارائه گردد آن را نیز بررسی و برای انتخاب آن نام متقاضیان را کمک میکنیم  .

در این نشست خبری آقای حیرت انگیز در خصوص سامانه تغییر نشانی و همچنین سامانه هویت یکتای ملی ایرانیان )سهیم) اظهار کردند که خدمات ارائه شده در این سامانه ها بصورت غیرحضوری و کاملا رایگان میباشد  .

مردم عزیز استان جهت اطلاع از وضعیت کارت هوشمند ملی خود  با مراجعه به سامانه ثبت احوال کشور به آدرس الکترونیکی  www.ncr.ir  میتوانند از مراحل صدور کارت هوشمند خود اطلاعات کسب نمایند .

در پایان آقای حیرت انگیز از حضور اصحاب رسانه و انعکاس عملکرد ثبت احوال استان و ارتقاء آگاهیهای عمومی آحاد مردم در خصوص مباحث هویتی افراد از طریق رسانه ها تقدیر و تشکرد کردند  .

 

روابط عمومی و پایگاه مقاومت شهید جهان آراء ثبت احوال آذربایجان شرقی

 

تصاویر مرتبط

برچسب ها: